Říjen 2007

Jackpot

31. října 2007 v 18:30 | Kačenka |  Diskuze
Dr. Robbins obdrží z malého městečka Jackpot v Nevadě podivnou zásilku, ve které se nachází lidská hlava ve formaldehydu. Grissom se vydá do místa odeslání najít zbytek těla. Seznamuje se se šerifem Alanem Brooksem a jeho bratrem Lelandem, hovoří se ženou, jejíž pes našel hlavu. Poblíž stejného místa nachází i zbytek těla, které bylo po ramena zahrabáno v hlíně, muž byl v době zahrabání ještě živý a řezná rána měla sloužit k přilákání zvěře. Dá se tedy spíše než o vraždě mluvit o mučení. Je jasné, že oběť nebyla ani spoutána a tedy s největší pravděpodobností byla předávkována. Grissom na základě tohoto zjištění rozhodne o odběru krve a do Vegas odesílá účet z knihkupectví, který by mohl pomoci identifikovat oběť. Je prokázáno použití silného sedativa a je zjištěna totožnost studenta, Rosse Jensona. Grissom začne pátrat po jeho autě, v místě však naráží na neochotu místních k jakékoliv spolupráci. Přesto poměrně rychle objeví osamělou stodolu a v ní Rossovo auto. Chlupy nalezené v autě vedou ke kočce Lelanda.

Strach a špína

30. října 2007 v 18:30 | Kačenka |  Diskuze
Catherine a Grissom přijíždějí k dopravní nehodě mladší ženy, Lindy. Grissom si u auta všimne zvířecích stop, které ho zavedou k mrtvému muži v kostýmu mývala. Při bližším ohledání objeví v masce díru po kulce, v žaludku oběti chuchvalec modré kožešiny a oběť identifikují jako Roberta Pitta. Rovněž se zdá, že muž požil podivné afrodiziakum. Záhada je dovede na shromáždění lidí, kteří mají potřebu oblékat se do zvířecích kostýmů a žít jako zvířata. Vyšetřovatelé se dostávají k p. Leeovi, který se přizná, že namíchal podivnou směs. Chtěl tak odlákat Pitta od Lindy, jeho bývalé přítelkyně. Linda s Pittem ale odjeli a žena přesvědčená o tom, že Robert pil, ho cestou vyhodí z vozu.
Druhý případ vyšetřují souběžně Nick a Sara, kteří najdou umrzlého muže zavřeného v mrazáku. Vražda souvisí s vykradením herních automatů. Petey, který měl na starost ochranu objektu, nic neslyšel, posléze však přizná, že v době spáchání zločinu se jako obvykle odešel najíst. Zároveň se zmíní o tom, že se u něho zastavil George. George se vzápětí objeví na policejní stanici jako svědek zločinu, který viděl muže v masce, jak vybírá automat. George dodává, že on sám byl omráčen a odvezen za město.

Horko na padnutí

29. října 2007 v 18:30 | Kačenka |  Diskuze
V Las Vegas je ten den 42 stupňů a Grissom je povolán k případu, který patří mezi kriminalisty k nejsmutnějším. Neznámá žena přivolala policistu, neboť zahlédla v autě malé dítě. Bez známek života. Matka zatím byla v nákupním středisku a malého synka ponechala ve voze, v němž teploměr posléze ukázal přes 60 stupňů. Druhá skupina kriminalistů řeší smrt mladé surfařky. Byla sice nalezena u jezera, první stopy však napovídají, že neutonula.

Peciválové

26. října 2007 v 18:30 | Kačenka |  Diskuze
Grissom a Warrick dostanou případ staré bohaté ženy, která byla nalezena mrtvá ve svém bytě. Žena ještě žila, když ji vrah zavřel v šatníku. Sarah a Nick přijedou vyšetřovat znásilnění mladé dívky. Obě záležitosti mají více společného, než se na první pohled zdá. Otisky zubů a prstů jsou v obou případech totožné a vedou k Stevovi Janssonovi. Jansson ale průkazně dívku neznásilnil, musel mít společníka. I když se vyšetřovatelům nakonec podaří komplice odhalit, dívka, která by ho mohla identifikovat, není schopna proti němu svědčit a spáchá sebevraždu. Catherine vyšetřuje nález pistole. Tu nalezl malý chlapec na zahradě. Policejní databáze ukáže, že tatáž zbraň byla použita při zločinu, který se stal před týdnem na úplně opačném konci města. Catherine však odhalí, že se nejedná o vraždu, ale velmi rafinovanou sebevraždu.

Zátiší

25. října 2007 v 22:00 | Kačenka |  Diskuze
Karen nahlásí ztracení šestiletého syna na hřišti - pouze se otočila a chlapec byl pryč. Otec chlapce zemřel před čtyřmi roky v Afghanistánu. Matka se od té doby přestala stýkat s prarodiči - rodiči zemřelého, otci dávala za vinu, že syna vedl k vojenské kariéře a že se totéž snaží vypěstovat ve vnukovi. K prarodičům se rovněž zaměří pátrání. Dalším z možných podezřelých může být soused, kterému Karen před čtyřmi roky zabila psa a snažila se, aby to vypadalo jako nešťastná náhoda. Mezi podezřelé se zaplete i bývalý vězeň, jenž se v oné době v daném místě pohyboval. Na celé záležitosti detektivy zaráží i fakt, že chlapec zřejmě zůstával neustále doma a matka ho doma i učila. Vzápětí se ale zdá, že se syn našel. Je identický podobou s chlapcem, kterého hledají, pouze tvrdí, že se jmenuje Adam a že jeho matka je žena, se kterou přišel, nikoliv Karen. Karen však trvá na svém.

Vše pro naši zem

25. října 2007 v 18:30 | Kačenka |  Diskuze
Když dojde k vraždě hlavních podezřelých z předchozího dílu, Grissom podezřívá někoho, kdo má zdroj informací přímo z probíhajícího vyšetřování. Kvůli tomu dojde k neshodám mezi Grissomem a Brassem. Než soudce vydal zatykač, byli totiž k domu Klinefeldových postaveni dva policisté, ty ale zřejmě vrah sledoval a falešným telefonátem přivolal k jiné záležitosti, poté sám vešel do domu a manžele zastřelil. Otisky bot směřují do kanceláře soudce Slatera a pouze tři lidé z této kanceláře věděli o Klinefeldových. Catherine a Sára vyšetřují případ Daniela, univezitního fotbalového fanouška. Jeho tělo bylo nalezeno ve vaně v domě, kde bydlel s dalšími studenty. Podle vyšetřovatelů zemřel na ránu do hlavy, která smrti předcházela o 12 až 24 hodin. Toto zjištění přivádí Catherine do baru, kam Daniel chodíval. Tam jí personál potvrdí, že v uvedený den došlo ke rvačce mezi obětí a dalšími fanoušky.

Sam Braun

25. října 2007 v 13:22 | Kačenka |  Ostatní postavy CSI
Jelikož se tu vyskytla menší hádka o to, jak se správně píše příjmení otce Catherine Willowsové, tak vám ho představím.
Postavuje hraje: Scott Wilson
Sam Braun je velice známým mužem v Las Vegas, protože je majitelem několika casin v tomto městě. Má dva syny a jednu dceru. Syn Walt byl uvězněn za vraždu svého bratra Tonyho.
Jeho dcera je kriminalistka Catherine Willowsová, která jeho otcovství zjistila vlastně náhodou. Nechala si udělat test DNA v laborce Grega Sanderse. Použila k tomu důkazní materiál z jednoho případu, konkrétně se jednalo o nůžky. V tomto případě byl Sam Braun obviněn z vraždy ženy pracující v jeho casinu.
Objevil se v 9 epizodách.

Nic není samozřejmé

24. října 2007 v 18:30 | Kačenka |  Diskuze
Dva páry se potkají v hotelovém baru. Později je v hotelovém pokoji nalezena zavražděná žena - byla podříznuta, její krev obsahuje alkohol a extázi a na nohou má flitry, které podle vyšetřujících pocházejí ze striptýzového klubu Shimmer. Účtenka za benzín dovede vyšetřovatele do garáží, kde naleznou auto a v něm mrtvého manžela. V autě je objeven také nůž a na něm otisky prstů, které jsou totožné s otisky na hotelových dveřích a patří zavražděnému manželovi. To vede k domněnce, že ženu zabil její manžel, ale není jasné, proč to udělal. Poté policie v levném motelu objeví jiný, podobným způsobem zavražděný pár. Začíná být jasné, že za vším je sériový vrah. Pátrání vede k manželům Klinefeldovým. Případ je komplikovaný úniky informací do tisku a soudcovou neochotou vydat zatykač. Ve chvíli, kdy policie konečně ke Klinefeldovým dorazí, nalezne je oba doma rovněž zavražděné.

Detektiv Cyrus Lockwood

23. října 2007 v 19:32 | Kačenka |  Podpůrný tým a laboranti
Postavu hraje: Jeffrey D. Sams
Detektiv Cyrus Lockwood pocházel z rodiny, jež měla statečnost v krvi. Jeho otec byla hasič a zemřel při výkonu služby.
Detektiv Lockwood byl zabit bankovními lupiči. Jeho odznak visí na služebně lasvegaské policie.
Objevil se v 9 epizodách.

Stín minulosti

23. října 2007 v 18:30 | Kačenka |  Diskuze
Banku vyloupí 3 lupiči. Jaké je překvapení, když se zjistí, že ozbrojení lupiči nešli po penězích, ale po jedné jediné schránce. Případ převezme CSI nejen z tohoto důvodu, ale i proto, že je zabit detektiv Lockwood. Sara dává dohromady schránky. Nick si vezme na starost střelbu. Warrick jde po získaných otiscích. Grissom dumá nad celým případem + najde důležité otisky a Catherine jde za majitelem casina, jejího známého, Sama Browna (není to jen tak nějaký známí, už totiž můžeme pomocí DNA něco zjistit). Chudák Greg je otřesen minulým výbuchem.

Nova napsala

22. října 2007 v 19:15 | Kačenka |  Novinky,zprávy atd.
Ahojky všem,
psala jsem na Novu ohledně nevysílaného dílu Lady Heather a dnes mi odepsali toto:

Hra s ohněm

22. října 2007 v 18:30 | Kačenka |  Diskuze
Je nalezena mrtvá žena na stadiónu. To řeší Grissom, Sara a Nick. Stopy vedou do věznice za jedním už propuštěným vězněm a k jednomu ve vazbě. Po mravenčí práci se zjišťuje, kdo koho jak využíval aby si splatil dluhy.
Mezitím vybuchne laboratoř, kvůli neznámé látce, kterou někdo nechal nad puštěným ohřávačem. Greg je zraněn a Catherine a Warrick se pouštějí do zjišťování případné odpovědnosti.

CSI A SAWYER

22. října 2007 v 14:00 | Kačenka |  Vaše příběhy s CSI
Příběh od Katililinky

Ledová kobka

22. října 2007 v 12:00 | Kačenka |  Vaše příběhy s CSI
Máme tu nového člena v řadách spisovatelů:-) Katka Musilová

Zlý sen - devátá část

22. října 2007 v 10:00 | Kačenka |  Vaše příběhy s CSI
Devátá část od Cinky

Malovaný obrázek Gila Grissoma

21. října 2007 v 12:57 | Kačenka
Tak první človíček mi poslal svůj malovaný obrázek. Je to Gil Grissom, což asi stejně dobře poznáte. Myslela jsem si, že koukám na fotku a ne na obrázek. Je to fakt skvělý. No, ale posuďte sami.

Víš, kdo jsem? - část třetí

20. října 2007 v 20:41 | Kačenka |  Vaše příběhy s CSI
Tady letí třetí část

Takový dotaz

20. října 2007 v 11:45 | Kačenka |  Novinky,zprávy atd.
Mám na Vás jeden takový dotaz.
Co byste dělali nebo jak byste reagovali, kdybych Vám oznámila, že by mi admini Blog.cz chtěli zablokovat stránku, na který se nacházíte?
Je to jen otázka, nepište adminům (kdyby to někoho náhodou napadlo), jen se ptám, co byste dělali.
Při komentech (pokud je budete psát) prosím nepoužívejte sprostá slova. Pokud je chcete použít, napište začátek slova, uprostřed to vytečkujte a třeba dopište poslední písmeno, ale nechci tu vidět to slovo celé. Díky

Království za koně

19. října 2007 v 18:30 | Kačenka |  Diskuze
Smrt ošetřovatelky koní přivádí kriminalisty do vyšší společnosti. Luxusní tryskáč miliardářky byl nejenom místem, kde se pořádaly bujaré večírky, ale i příležitostí k pašování diamantů do země. Bez vědomí majitelky letadla pašovali ošetřovatelka, palubní stevard a veterinář diamanty v děloze ušlechtilé dostihové klisny. Náhodná hádka a splašení koně způsobily smrt ošetřovatelky..Souběžně vyšetřovaný případ přivádí druhou část týmu do Údolí smrti. To, co původně vypadá jako sebevražda dvou mladých lidí, se v konečném důsledku ukáže jako výsledek silného psychického tlaku ze strany matky dívky (a adoptivní matky hocha). Smutnou částí příběhu je ovšem skutečnost, že matka je za své navádění a napomáhání k sebevraždě nepostižitelná a dokonce to vypadá, že bude do budoucna vychovávat dítě, které po sobě mladí lidé na tomto světě zanechali.

Psí život

18. října 2007 v 22:00 | Kačenka |  Diskuze
Policisté jsou přivoláni k mrtvole muže, která byla nalezena v kontejneru na zbytky jídla za jednou z místních restaurací. Pitva jako příčinu smrti určí přejedení k smrti. Grissom zjistí, že muž trpěl vážnou psychickou poruchou, která se projevovala nekontrolovatelným hladem. Brass s Catherinou najdou jeho domov a zjistí, že o muže se starala jeho sestra. Ve chvíli, kdy tato žena musela na nutný zákrok do nemocnice, o Jerryho se staral její přítel. Jerrymu se však podařilo utéci z bytu, a to ho stálo život. Další případ, který řeší Nick a Sára, se týká mrtvého manželského páru. On byl nalezen zastřelený a žena byla vedle něho mrtvá s prokousnutým hrdlem. Policisté zjistí, že manželé se rozváděli a válčili o to, kdo z nich dostane do péče jejich psa.