Srpen 2007

A potom tam nebyl nikdo

31. srpna 2007 v 18:30 | Kačenka |  Diskuze
Konečně vidíme oba týmy pracovat zase společně. Catherine se Sárou vyrazily daleko do odlehlých končin nevadské pustiny vyšetřit vraždu prodavače v místním minimartu. Zbytek týmu spolu s Grissomem zpracovávají zločin mnohem nápadnější: vyloupení rušného kasina v době, kdy se nejvíce sází. Výstřely, výkřiky, zmatek. K zemi se kácí i jeden z lupičů - vlastně jedna, protože lupiči byly ženy. Vlastně nebyli, jen se za ženy převlékli. Ale ani to není tak docela pravda; prostě spousta věcí v tomto případu není tím, čím se zdají být. Nakonec - ani tyto dva zdánlivě úplně odlišné případy nejsou vlastně dva, ale jeden. A aby záhad nebylo málo, postupně se podaří identifikovat všechny podezřelé a také brzy nalézt všechny mrtvoly, a přesto není případ vyřešen. Kdo zabil toho posledního?

Obsluha na pokoji

30. srpna 2007 v 22:00 | Kačenka |  Diskuze
Omlouvám se, zase jsem to zvorala.
Mladý, krásný, populární a všemi obletovaný herec je ráno po divokém večírku nalezen ve svém hotelovém apartmá udušený. Kdo z lidí, kteří onoho večera hotelový pokoj navštívili, ho viděl naposledy? Co všechno se na večírku vlastně dělo? Druhý případ vraždy nás seznámí s odvrácenou tváří přepychu hotelů a heren v Las Vegas - mezi asijské dělníky, kteří za nízkou mzdu pracují v hotelové prádelně.

Otroci Las Vegas

30. srpna 2007 v 18:30 | Kačenka |  Diskuze
Co všechno se nenajde v dětském pískovišti. Onen hrající si mladý pár jistě nepočítal se strnulým pohledem někoho třetího. Čerstvé jizvy a šlehy na nahém těle mladé ženy spolu se zbytky tekutého latexu ukazují na jiné herní prostředí. Grissoma a Catherine zavede vyšetřování do fetišistického klubu.Warrick a Sára se mezitím zabývají střelbou se zřejmě loupežnými motivy. Je to rutinní práce, při které tyto ostřílené kriminalisty máloco překvapí.Naproti tomu Grissom s Catherine zkoumají temná zákoutí lidské duše. Catherine, ta o nich ví už dávno své. Grissom je ke svým velkým rozpakům dominou přečten skrz naskrz. Ne že by se prozradilo, čím se ukájí, ale je to jeden z těch mile osobních dialogů, ač mezi řetězy a kůží.

V kleci

29. srpna 2007 v 18:30 | Kačenka |  Diskuze
Když automobil závodí s vlakem, nemá mnoho šancí vyhrát. To, co zbylo z řidičky, odvezou na patologii a zbytky nerovného souboje prozkoumávají Catherine se Sárou. Proč se do něho vůbec pouštěla? Co se na silnici stalo?Grissom s Nickem (Warricka dnes neuvidíme, má prý tři vloupačky) se snaží zjistit, jak a proč zemřela restaurátorka vzácných tisků. Naleznou ji ležící na svém uzamčeném, zamřížovaném pracovišti, aniž by bylo zřejmé, zda zemřela vlastním nebo cizím přičiněním. Kamery tam nebyly, ale jistý záznam přece existuje: autistický zaměstnanec s fotografickou pamětí, byť není zcela jasné, jaký je jeho vlastní podíl na tom, co okolo sebe registroval.Mimochodem se dovíme, že Grissom, který samozřejmě cituje Shakespeara zpaměti, má nejradši Hamleta. Někomu možná neunikne, jak je občas Grissom podobný autistickým jedincům.

Změna chlapců

28. srpna 2007 v 18:30 | Kačenka |  Diskuze
To, co vyšetřuje Grissom s Nickem a Sárou, se zdá být ne-li jednoduché, tedy jednoznačné od samého počátku: člověk pohřbívá zavražděné tělo a je chycen při činu. Všechny stopy zajištěné na místě činu tuto souvislost potvrzují. Co nevyznívá tak přímočaře, je trestní rejstřík onoho člověka, zejména v porovnání s jeho bratrem, násilným zločincem. Někdy je třeba věnovat povaze člověka aspoň takovou pozornost, jakou kriminalista habituálně věnuje povaze zajištěných stop. Ne vždycky si při této práci možná uvědomuje, jak velikou nese lidskou zodpovědnost. Tentokrát si to uvědomil velmi zřetelně: vždyť i jemu, nejen vyšetřovaným zločincům, může ulpět na rukou krev nevinných. Jakoby mimochodem se při tom dovíme, zda Grissom věří v Boha a v co vlastně věří a v co nevěří.
Také druhá část týmu, Catherine a Warrick, se zabývají někým, kdo - jak se nakonec ukáže - zemřel nevinně, nebo spíš pro důvody malicherné až hloupé. "Trochu podrazáctví, trochu nedbalosti," říká Catherine. Dívka v hotelových lázních vlastně vůbec zemřít nemusela, nikdo si to nepřál.

Samá voda, přihořívá

27. srpna 2007 v 18:30 | Kačenka |  Diskuze
Grissom, Sára a Warrick zjišťují, co se stalo v prázdném bytě, jehož stěny jsou potřísněny krví. Najít bývalého najemníka není žádný problém. Pohřešuje se ale jeho přítelkyně. Ale ta se také brzy najde a krvavé skvrny dostanou komicky prostinké vysvětlení… Mezitím Nick a Catherine stojí před záhadou, odkud se vzalo tělo potápěče na stromě v horách, a aby bizarností nebylo dost, uprostřed lesního požáru...

Somewhere

26. srpna 2007 v 18:03 | Kačenka |  Videa CSI
Tady máte nádherný videjko od Janiny se songem Somewhere od Within Temptation

Změna vysílacího času

25. srpna 2007 v 13:11 | Kačenka |  Novinky,zprávy atd.
Lidičky pozor,
od pondělka 3.září dochází ke změně vysílacího času Kriminálky Las Vegas.
Kvůli dvojdílům seriálu Ulice bude Kriminálka Las Vegas chodit už od půl šesté. Takže si dejte pozor, ať to nepropásnete. Začíná se v 17:30!!!!

Nos - diskuze

24. srpna 2007 v 19:00 | Kačenka |  Diskuze
Nick a Sára slaňují ze záchranářské helikoptéry k ostatkům uzavřeným v jakési tašce. Jejich potěšení z tohoto výkonu kontrastuje s prací, která přijde, protože ty ostatky jsou hodně, opravdu hodně ošklivé.
Zbytek týmu vyšetřuje vraždu studenta na toaletě jedné střední školy. Terorizoval některé spolužáky a na jejich účet bavil ostatní. Řada z nich tedy měla motiv se ho zbavit, ale jen jeden se opravdu schoval na záchodě a z úkrytu vystřelil. Ačkoli někteří jsou podezřelí od samého počátku, dopátrat se pravdy (smutné a nejednoduché, jak to občas v tomto seriálu bývá), to vyžaduje citlivý kriminalistický nos. A takový žádná technika nenahradí. I když... ty moderní vymoženosti nejsou tak úplně k zahození.
Ještě k lidskému nosu: Nick a Sára (ta zejména) by ho asi radši úplně vypnuli většinu doby, kdy vyšetřují zbytky těla v tašce. Dva měsíce, horko a uzavřený prostor... Autoř se snažili, aby i přes sklo obrazovky si divák mohl učinit co nejnázornější představu. (Pro slabší povahy nevhodné.)

Těla v pohybu

23. srpna 2007 v 22:00 | Kačenka |  Diskuze
Krapet masakr, co?

Šok - diskuze

23. srpna 2007 v 19:00 | Kačenka |  Diskuze
Grissom vyšetřuje úmrtí na staveništi nové věznice. Šerif a stavbyvedoucí mají za to, že šlo o sebevraždu - a nehledě na harmonogram všechny okolnosti nasvědčují, že není co vyšetřovat. Grissom si to kupodivu nemyslí a zarytě pitvá i ty nejmenší nesrovnalosti. Byla to vražda, nebo nebyla? Mezitím se Nick a Katherine zabývají případem, kde mají v ruce jen pár angorských vláken. Během terapie u psycholožky zemře čtrnáctiletý chlapec, a třebaže to psycholožka rozhodně popírá, stopy vláken z angorské deky na chlapcově spodním prádle by snad... možná... mohly naznačovat, že psychologické metody byly, řekněme, poněkud nekonvenční. Co se vlastně při terapii odehrálo?

Teorie chaosu

22. srpna 2007 v 19:00 | Kačenka |  Diskuze
Celý tým CSI vyšetřuje zmizení studentky, která se právě stěhovala z koleje místní univerzity a kdesi mezi dveřmi jejího pokoje a už čekajícím taxíkem se téměř beze stopy vypařila. Vyšetřovatelé začínají být bezradní a uvažují o "teorii chaosu" - o náhodné souhře okolností, která může mít nepředvídatelné následky. Ostatně život sám je dost nepředvídatelný - proč by nemohla být i smrt; souběh zdánlivě nevinných maličkostí, vedoucích k osudným následkům. Bude "teorie chaosu" pravdivá? A musí vždy u každé násilné smrti existovat konkrétní viník?

Bolehlav

21. srpna 2007 v 19:00 | Kačenka |  Diskuze
A máme tu druhou řadu:
Grissom s celým svým týmem vyšetřuje smrt Tonyho Brauna, bohatého playboye a narkomana, který je nalezen mrtev ve svém domě. Na první pohled všechno nasvědčuje předávkování. Skutečně se zjistí, že před smrtí inhaloval heroin; případ se tedy zdá jasný. Grissomovi se ale něco nezamlouvá - a opravdu: při bližším ohledání těla se zjistí, že Braun byl v jisté chvíli před smrtí znehybněn omotanou izolační páskou. Zdá se tedy, že smrtelnou dávku heroinu či také jiných narkotik nemusel Braun požít zcela dobrovolně nebo vědomě. Navíc chybějí typické průvodní znaky předávkování, Tony má na hrudi podivné podlitiny a vůbec, proč je puštěná televize? Někteří jsou podezřelí od samého počátku, ale...

Škrtič na Stripu

20. srpna 2007 v 19:00 | Kačenka |  Diskuze
Tým kriminalistů tentokrát řeší případ sériového vraha, který vždy po sobě na místě činu dokonale uklidí a na místě nastraží falešné důkazy, které mají kriminalisty svést na špatnou stopu.Šerif, kterému jde jen o politický kapitál, povolá FBI. Avšak velící agent Culpepper se neshodne s Grissomem. Pouští se do akce bez rozmyslu, zatímco Grissom chce patologickou osobnost vraha nejprve co nejlépe pochopit. Přes Grissomův nesouhlas FBI provede operaci, v níž Sara dělá volavku. Akce však vyjde naprázdno. Když potom v jednom lasvegaském hotelu dojde k vraždě, která vypadá jako další dílo sériového vraha, Culpepper na tiskové konferenci oznámí, že vraha dopadli. Grissom je však přesvědčen o opaku a novinářům to prozradí. Šerif jej proto z případu okamžitě odvolá. Zbytek týmu však s Grissomem dále spolupracuje a Grissom s jejich pomocí vraha nakonec najde.

Zlý sen - sedmá část

19. srpna 2007 v 12:14 | Kačenka |  Vaše příběhy s CSI
Sedmá část od Cinky

Marc Vann

18. srpna 2007 v 21:05 | Kačenka |  Ostatní herci
Jméno: Marc Vann
Datum narození: 23.8.1954
Místo narození: Norfolk, Virginia, USA
Výška: 6' (183cm)
Stav: rozvedený (Mary Easterling, od roku 1985 do roku 1988)
Info: Marc Vann vyrůstal ve Virgini a ani ve snu by ho nenapadlo, že mi se někdy mohl stát hercem. Od malička jej zajímala věda. Když se oženil s herečkou Mary Easterling, přestěhoval se s ní do Chicaga, kde se poprvé ocitl na divadelních prknech. A před kamery už to byl jen krok.

Aisha Tyler

18. srpna 2007 v 20:36 | Kačenka |  Ostatní herci
Jméno: Aisha N. Tyler
Datum narození: 18.9.1970
Místo narození: San Francisco, Kalifornie, USA
Výška: 6' (1.83 m)
Stav: vdaná (Jeff Tietjens, od roku 1992-současnost)
Info: Její rodiče se rozvedli, když jí bylo deset let a vychovával ji otec. Má titul z politických věd, který získala na univerzitě Dartmouth College.

Den hodnocení

17. srpna 2007 v 19:00 | Kačenka
Hlídka pronásledující ukradený vůz sice dopadne pouze dvě polooblečené gymnazistky, ale v zavazadlovém prostoru najde hlavu černovlasého mladíka. Grissom s Catherinou zjišťují, nechybí-li někomu hlava, a zanedlouho mají v okolí Las Vegas bezhlavých těl více než bezprizorných hlav. Sára s Nickem také objeví jedno, které spadlo z oblohy a nemá sice ani hlavu, ani ruce, ani kůži.

Smrtelné nebezpečí - druhá část

16. srpna 2007 v 22:00 | Kačenka |  Diskuze
Jdeme do finále páté řady...mimochodem, na šestou řadu si připravte spoooooustu sedativ, už první epizoda má být podle anotace doost drsná.

Vykonání spravedlnosti

16. srpna 2007 v 19:00 | Kačenka |  Diskuze
Grissom, Nick a Warrick řeší případ zabitého běžce. Později se ukáže, že ho zabil pes. Mrtvému muži však někdo na místě odebral několik vnitřních orgánů, a tak mají kriminalisté podezření, že pachatel orgány zpeněžil na černém trhu. Stopy je vedou k sebevědomé lékařce, která má psa a umí zacházet se skalpelem.Sara s Catherine řeší případ šestileté dívky, která zemřela na pouti. Nejprve mají podezření na provozovatele atrakce, který má podmínku za sexuální trestný čin. Všechno je ale jinak.