Úplněk - část první

4. října 2006 v 15:38 | Kačenka |  Vaše příběhy s CSI
Můj příspěvek do příběhů - první část

Jennifer Stantonová mířila ve velmi bujarém stavu domu z velké párty, kterou pořádal její kamarád ze školy. Tom jí nabídl, že ji sveze domů, ale Jennifer odmítla s tím, že to má jen několik bloků. S rukama rozevlátýma kolem sebe nejistě pokračovala po chodníku a usmívala se od ucha k uchu. V levé ruce držela svoje páskové botky, aby byla chůze o něco jistější. Pobaveně se rozhlížela kolem dokola a chtěla udělat nějakou blbost. Když za sebou ale uslyšela nějaký zvuk, polekaně se otočila tím směrem a na nápad okamžitě zapomněla. Očima probodávala tmu před sebou, ale nic neviděla. Pokrčila rameny a vydala se dál. Po několika metrech se zvuk ozval znovu, tentokrát mnohem blíž. Jennifer se opět otočila, ale znovu nic neviděla. Alkoholový opar z jejího mozku ihned ustoupil a převládlo zděšení a hlavně pud sebezáchovy. Jennifer nečekala, až se zvuk ozve potřetí a rozeběhla se směrem, kterým původně mířila - domů. Utíkala tak rychle, jak jen mohla, ale po dvou stech metrech se zvuk ozval těsně za ní. V běhu se otočila, ale zase za ní nic nebylo.
To mi snad hrabe? pomyslela si, ale nezpomalila. Tím, že byla otočená, si nevšimla pouliční lampy a plnou rychlostí do ní vlítla. Se silným otřesem upadla na zem a svět okolo ní se zamotal. Chtělo se jí zvracet, ale nemohla. Chvíli seděla na chodníku a snažila se nějak srovnat s tím otřesem. Pak pomalu s pomocí lampy jako opěry vstala a chystala se pokračovat dál. Jakmile se ale otočila, narazila do nějaké postavy. Ta se nepohnula ani o píď a Jennifer zjistila, že dotyčnému kouká na hruď. Pomalu zvedala svůj zrak a když spatřila obličej, zaječela. Neznámý ji praštil do obličeje a tím ji na chvilku umlčel. Jennifer se opět ocitla na zemi, tentokrát ale už v bezvědomí. Postava ji chytla za vlasy a odtáhla pryč neznámo kam...
. . .
Gil Grissom se právě zabýval svými broučky, když do jeho kanceláře vešla Catherine Willowsová. Gil zvedl hlavu, ale mlčel.
"Pojď, máme případ," oznámila mu s úsmevěm na rtech.
Aniž by Gil odpověděl, vzal si svoje nádobíčko a následoval ji.
O půl hodiny později se už nalézali na místě činu.
"Než vás k tomu pustím, musím se zeptat, jestli jste už něco jedli," přivítal je Jim Brass. Gil se na něj podíval s hlavou nakloněnou ke straně.
"Pokud jo, tak se tam moc nepřibližujte," pokračoval varovně Jim.
"To je to tak hrozný?" zajímalo Cate.
"Ještě horší," odpověděl Jim.
"Tak nám to ukaž," promluvil konečně Grissom.
Jim jen pokrčil rameny a doprovodil je k ohraničenému místu. Gil s Cat si všimli obličejů přítomných policistů. Všichni stáli zády k místu činu a barva v jejich tvářích byla skoro bílá. Cat na místo vešla jako první.
"A sakra," řekla pouze a zůstala stát na místě. Gil se jí podíval přes rameno a nechtěl věřit tomu, co tu viděl.
Na ploše okolo dvaceti metrů čtverečních byla samá krev a roztrhané kusy lidského těla. Nejblíže k nim ležela část ruky, sevřená v pěst. O kus dál byla noha.
"Tak na tohle bude třeba celej tým," řekl Gil a ihned zavolal ostatním. Ti dorazili asi za půl hodiny.
"No nazdar," ohodnotil místo činu Nick.
"Tady asi měl někdo hody, ne?" řekl ironicky Warrick. Ostatní se po něm nevěřícně podívali a Warrick nad tím mávl rukou.
"Jime, zjistil si o oběti něco?" zeptal se Gil.
"Ne. Když nám to nahlásili a my se sem dostali, jediný, co jsme mohli udělat, bylo ohraničit okolí. Do toho masakru jsme nechtěli vlízt, abysme vám neponičili stopy. Ale podle některých ostatků," odpovědel Jim a ukázal jedním směrem, "to vypadá na ženu. V tomhle případě ti to ale s jistotou řekne jen doktor Robbins."
Gil kývl hlavou na souhlas. Zapojil se do zajišťování místa činu. Cat se Sárou fotily o sto šest, Warrick pomalu sbíral kusy těla, které našel, Nick se snažil najít nějakou jinou stopu, která by napověděla, kdo byla oběť. A Gil se šel podívat po okolí, aby zjistil, odkud mohli pachatel i oběť přijít.
"Ježiš, tohle je nechutný," postěžoval si Warrick a bojoval se silnou nevolností. Právě sbíral kus trupu, ze kterého visely kusy vnitřností. Warrick se na to chvilku díval, ale pak to raději strčil do pytle, protože jinak by se opravdu pozvracel.
O tři a půl hodiny později už všichni seděli ve svých kancelářích - laboratořích a zkoumali dosud zjištěné stopy. Gil s Cat se šli podívat za doktorem Robbinsem.
"O oběti vám toho moc neřeknu. Z toho, co z ní zbylo, jsem zjistil pouze to, že se jedná o mladou ženu ve věku mezi devatenácti a jedenadavaceti lety. Krátce před smrtí požila pěknou dávku alkoholu, v krvi se našla jedna promile. A smíchala to s extází. A taky měla sex," sdělil jim informace Al.
"Sex? Ona měla pohlavní styk? Jak jsi tohle mohl zjistit? Vždyť z tohohle se nedá zjistit, jestli měla pohlavní styk," nechápala Cate a ukázala na zbytky těla na pitevním stole.
"Já taky ale neřekl, že měla pohlavní styk," vyvrátil Al s důrazem na pohlavní styk. Gil se na něj se zaujetím podíval a nadzvedl jedno obočí. Cat byla opravdu mimo mísu.
"Ta žena měla sex, ale ne pohlavní. Nýbrž orální," vysvětlil Al. To už obočí zvedla i Cat.
"Našlo se sperma?" zeptal se Gil.
Al přikývl.
"Dokonce na dvou místech," odpověděl s úsměvem a ukázal kde. První vzal hlavu, "prvním je dutina ústní oběti, kde je toho nejvíc. A to druhé je její žaludek. Jelikož mu ale část chybí, tak množství spermatu je malé, ale přeci jen nějaké je. Vzorky máte na stole."
Gil s Cate mu poděkovali, vzali si vzorky a odnesli je Gregovi.
. . .
"Tak copak pro mě máte?" zeptal se Greg při jejich příchodu do laboratoře.
"Pár vzorků spermatu a taky tkáň oběti, třeba něco zjistíš," odpověděl Gil.
"To je ta, co se našla v kouskách?" pokračoval Greg teď už krapet odtažitě.
"Jo, to je ona. Vypadá to, že někomu udělala velice dobře," potvrdila Cate s úsměvem.
"Do kdy to chcete?"
"Před pěti minutami už bylo pozdě," řekl Gil a šibalsky se usmál.
"Aha, chápu," pochopil Greg a všechny vzorky si vzal. Za necelou hodinu už jim nesl výsledky. Gil s Catherine sedeli spolu s ostatními v briefingové místnosti a rozebírali tu dosud zjištěné informace. Jakmile Greg vešel, Gil mu naznačil, aby chvilku počkal. Když Sára domluvila, pustil ho ke slovu.
"Tak co jsi zjistil?" zeptal se Gil.
"No," nadechl se zhluboka Greg a začal se svým popisem, "podle vzorků, které jste mi přinesli, jsem toho zjistil až moc. Tak zaprvé to sperma. V tom, co jste mi dali a které pocházelo z...," hledal správné slovo, "z dutiny ústní, jsem našel šest rozdílných DNA."
"ŠEST?" nevěřil vlastním uším Nick.
"Téda, tak ta musela být při chuti," řekl ironicky Warrick.
"To teda jo," potvrdil Greg a pokračoval, "a vzorky, které byly ze žaludku obsahovaly tři různé DNA."
"Jenom tři?" divila se Sára.
"Jo, jenom tři," přitakal Greg.
"Chceš říct, že někomu polkla a někomu ne?" zajímalo Cate.
"Ne, protože jsem nedošel k tomu hlavnímu," vyvrátil Greg.
"A to?" zeptal se Gil a čekal na odpověď.
"Když přejdu k DNA oběti, tak ta hlavní věc je, že DNA vzorku ústní dutiny není ta samá jako vzorek DNA žaludku."
V místnosti se rozhostilo ticho. Všichni se snažili vstřebat to, co jim Greg právě řekl.
"Chceš nám říct, že na místě činu jsme nenašli zbytky jedné oběti, ale dvou?" protrhla mlčení Sára.
"Bohužel."
"Tak to se nám to krapet komplikuje," řekl spíš pro sebe Warrick.
"Ale pár dobrých zpráv přeci jen mám," pokračoval Greg, když viděl obličeje všech přítomných.
"Sem s nimi," povzbudila jej Cate.
"Dovolil jsem prohnat ty vzorky databází a světe div se, vyskočilo mi to pár jmen. DNA žaludku patří jisté Evelyn Chanové, která byla trestána za loupež. Před dvěma měsíci ji pustili, ale dva týdny je nezvěstná."
"Tak to jsme asi ji asi našli, teda aspoň něco z ní," řekl Warrick.
"Otázkou je, kde se nachází ten zbytek," poopravil jej Gil.
"A ta hlava?" zajímalo Cate.
"S tím ti nepomůžu, neznámé DNA. Ale pokud jde o ty vzorky spermatu, tak jediné, co vám můžu říct, je to, že jeden vzorek nalezený v dutině ústní je shodný se vzorkem ze žaludku."
"Ale, to je zajímavé," pokýval hlavou Nick.
"A ta nejlepší zpráva nakonec. Identita DNA spermatu má jméno. Colin Jennings. Trestaný za prodej drog. Loni byl propuštěnej na podmínku a zatim se drží," dokončil svůj výklad Greg.
"Teda Gregu, klobouk dolů. Dobrá práce," pochválil jej Nick. Greg se hrdě vzedmul.
"Já vim," odpověděl Greg.
"Dobře. Sáro, Nicku, vy dva se vydáte k rodičům Evelyn Chanové a zkusíte zjistit, co se dá. Jestli byla v kontaktu s tím Colinem Jennigsem a tak dál. Cat, Warricku, vy a já si vezmeme na starost Colina Jenningse," rozdělil úkoly Gil.
Na to se všichni zvedli a dali se do práce. Když procházeli okolo Grega, Gil se na něj podíval a poklepal ho po rameni.
"Dobrá práce," pochválil ho a Greg se vznášel radostí. S úsměvem na rtech Greg odešel zpět do své laboratoře a při cestě se hrdě rozhlížel okolo sebe. Gil nad tím jen kroutil hlavou. Už se chystal následovat ostatní, když se za ním ozvalo:
"Gil? Gil Grissom?"
..................................... pokračování příště
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cinka Cinka | 4. října 2006 v 18:02 | Reagovat

Tak tohle je fakt super. Parádně jsem se pobavila - i když ne při popisu místa činu. :-) Moc a moc se mi to líbí a už se těším na pokračování. Je to opravdu dobré. Ba co víc, výborné.

2 Kačenka Kačenka | E-mail | Web | 4. října 2006 v 18:24 | Reagovat

Cinka: hele, nepřeháníš to krapet s tou chválou? Já se tu v tý DVD půjčovně dost červenám:-))))) Ale jsem ráda, že se ti to líbí. Já jsem taky nebyla moc nadšená, když jsem popisovala místo činu, protože mám moc bujnou fantazii, takže jsem to před sebou viděla jako film. To je na tom psaní to nejlepší. Když ten svůj příběh před sebou vidíš jako film, na který by ses dívala v televizi, pak to jde skoro samo. Teda aspoň mě to takhle dost usnadňuje psaní:-))

3 Cinka Cinka | 4. října 2006 v 18:41 | Reagovat

Myslím, že ta chvála je přiměřená tomu dílu. :-) A alespoň ti půjde práce líp od ruky. Jinak, bujná fantazie při psaní je velké plus. A ten popis místa činu je dobrý - i když asi ne pro slabé povahy. Já když píšu, taky to před sebou vidím. A to tvoje dílo je jako kdybych se dívala na televizi. Scénáristé by se měli naučit česky, přečíst si to a natočit. :-)

4 ivory ivory | 4. října 2006 v 18:52 | Reagovat

Ty jo, dobrý, fakt. Úplně dobře máš schytaný to, co postavy dělaj, když neco říkaj nebo jak to říkaj, přesně se mi vybavujou. Fakt dobrý.

5 Kačenka Kačenka | E-mail | Web | 4. října 2006 v 19:18 | Reagovat

ivory: děkuji mocinky moc. Taky na CSI koukám skoro pořád, takže už mám některý ty gesta nebo slovní obraty zažitý. Ale fakt jsem ráda, že se ti to líbí

6 Kačenka Kačenka | E-mail | Web | 4. října 2006 v 19:21 | Reagovat

Cinka: tak to bych se s tebou hádala:-)) Myslim, že na scénáristy CSI fakt nemám, to mi toho do nich hodně chybí, ale i tak fakticky díky za chválu, takovou jsem ani nečekala.

Mimochodem, už se pracuje na pokračování a jde mi to líp, než jsem sama myslela. Takže se možná brzo dočkáte druhé části:-)))

7 I.R.E.T.H. I.R.E.T.H. | E-mail | 4. října 2006 v 21:25 | Reagovat

Nemám slov,docela sem se nasmála.Je to trochu jiné než ten seriál,ale tím líp,díky tomu se mi to líbí ještě víc,zachovalo si to originalitu.Konečně je v tom trochu humoru,a to opravdu cením,jen tak dál.

PS:chci se zeptat jestli ti Beaujolais II. můžu poslat v pondělí.

8 Kačenka Kačenka | E-mail | Web | 4. října 2006 v 21:42 | Reagovat

I.R.E.T.H.:jasně, vždyť jsem ti psala, že to nechám na tobě, kdy mi to pošleš

9 andy/szamanda andy/szamanda | E-mail | 5. října 2006 v 15:42 | Reagovat

pani..skveli kaci!!fakticky povedeny!!

to Cinka:snad scenaristy nenapadne to sfilmovat tak doslovne protoze u nekterych scen bych rozhodne hodila grcku...=ˇ) ale jinak bych se na to urcite koukla...

Kaci nechces to prelozit do anglictiny a poslat jim to?????=)

10 Kačenka Kačenka | E-mail | Web | 5. října 2006 v 15:52 | Reagovat

andy/szamanda: myslíš, že bych měla? :-)))))))) Díky moc za pochvalu.

Neeee, v angličtině už by to asi tak nevyznělo jako v češtině, ale kdo ví, že jo. Jak znám producenty, tak by to natočili právě do toho posledního detailu a nechali by si na tom dost záležet :-)))

Ale nemyslím si, že by to u nich uspělo, protože druhá část už podle mýho není tak dobrá jako ta první.

A propo, už mám druhou část hotovou, ale rozhoduju se, kdy ji zveřejnit, aby to na vás nebylo moc rychle najednou:-) Možná, že ji ještě budu upravoat, protože některé pasáže se mi prostě nelíbí, ale kvůli samotnému kontextu případu tam být musí. Těžký to život spisovatelův, že?

11 Cinka Cinka | 5. října 2006 v 16:14 | Reagovat

Jo to znám. Taky kolikrát přemýšlím jak to napsat jinak. Jenže něco tam prostě být musí. Ale není to špatný nápad s tím přeložením do angličtiny. :-)

12 andy/szamanda andy/szamanda | E-mail | 5. října 2006 v 20:30 | Reagovat

jo prelozit!!!to kacenka:nemas vubec zac...a na co cekas???okamzite nam to neval..urcite se se vsema shodnu ze chceme pokracovani...dik=))

13 Kačenka Kačenka | E-mail | Web | 5. října 2006 v 20:38 | Reagovat

holky, ono není jednoduchý přeložit do angličtiny:-) vy to s tím překladem myslíte vážně?

S dalším dílem si počkejte do zítřka, jo? Já udělám nějaký ty úpravy a pak vám jej naservíruju. Ale varuju, že kvalita asi bude o něco horší než první část, prostě se mi ta druhá část moc nelíbí.

14 andy/szamanda andy/szamanda | E-mail | 6. října 2006 v 13:24 | Reagovat

jasne ze to myslime vazne!!!!=) ze cinko????=)

15 Cinka Cinka | 6. října 2006 v 19:12 | Reagovat

Jasně. Amíkům by se to líbilo. Sami přece točí krváky. A tohle je dokonalý. :-)

16 Neana Neana | E-mail | 22. srpna 2007 v 10:59 | Reagovat

Dokonalý! Máš krásně přečtený postavy takže to vypadá fakt jak předloha k CSI. Krása prostě a místo činu si taky popsala suprově! No a další chvála mě už nenapadá:-D

17 MysteryGirl MysteryGirl | Web | 26. srpna 2007 v 19:07 | Reagovat

Pekný začiatok. Poviedka sa mi páči po všetkých stránkach, dobre opisuješ, možno by to sem tam chcelo trochu opísať čo robia postavy, nie len kto čo hovorí. Ale inak je to bezchybné XD

18 k k | 6. září 2007 v 19:19 | Reagovat

mazeec nemámslov!kolikrát si i myslím že je to lepší jako seriá,je tam toho prostě vííííc!

19 Nicky Nicky | Web | 16. září 2007 v 18:26 | Reagovat

sem zrovínka jedla když sem si četla o tom místě činu.........řeknu vám že to byla fakt chuťovka :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama