Beaujolais - část druhá

10. října 2006 v 10:29 | Kačenka |  Vaše příběhy s CSI
Druhá část příběhu od I.R.E.T.H. a Věrky

....vešla Sára s Warrickem a nesli Grissomovi nové informace o Samanthě. Grissom se na ně tázavě podíval.
"No? Kdo byl vrah?"
"Moc vtipný Grissi. Obešli jsme asi dvacet příbuzných a podle všeho to byla hotová světice," řekl unaveně Warrick.
"Jenže tohle nebyl vtip, Warricku, myslel jsem to vážně. S Gregem jsme před chvílí něco objevili. Takže jste nic nenašli?"
"No jen přece jsme něco našli a myslím, že je to celkem důležité. Od její bývalé spolubydlící jsme zjistili, jak se dostala do vyšších vrstev," řekla Sára.
"No ano," usmál se Warrick, "dřív dělala hostesku a byla dost populární. Měla vždycky narváno, ale rodiče si mysleli, že dělá sekretářku, takže..."
"Takže zřejmně nechtěla, aby se to někdo dozvěděl. Což se jí podařilo," odpověděla Sára.
"A co ten její snoubenec? Má aliby? Co příbuzní a ...." Grega napadla spousta otázek, které by ze sebe vychrlil v rekordním čase, kdyby ho Gil včas nezastavil.
"Gregu, zpomal, všechno popořadě. Kde všude byla v den vraždy Warricku, a s kým byla v kontaktu?" zeptal se klidně .
"Hned ti to řeknu.. jen co najdu ten papír.. moment... jo, mám ho. Takže ráno byla v čistírně, tuhle účtenku jme našli u ní doma, potom byla na obědě s Abigail McLeodovou, která mimochodem vlastní síť obchodů s nejdrašším spodním prádlem v Las Vegas. Smantha pak byla u kadeřnice a od přibližně 7 večer.. no to už o ní vlatsně nic nevíme ."
"Omyl, víme," ozvalo se za Warrickovými zády.
"Catherine?" řekl trochu překvapeně Warrick.
"Na šatech jsme s Nickem zajistili vlas a v její kabelce našli pozvánku na oslavu narozenin Christophera Woodse."
"A ten kabel?" zeptal se Grissom.
"Tady ti moc nepomůžeme Grissi, bohužel. Otisky jsme sice zajistili, ale v databázi nic není. Vlas, ten dávám Gregovi...Tady."
"Dobře Catherine, my tu taky něco máme.. podle všeho v sobě měla asi 0,6 promile alkoholu a pořádnou dávku sedativ. Je dost možné, že ztratila vědomí. A mimochodem," Grissom nepatrně změnil tón hlasu, "kdo půjde za McLeodovou?"
V místnosti se rozhostilo naprosté ticho.
"Nehlaste se všichni. Tak jaké jsou výmluvy?" zeptal se ironicky Gil a přitom přejížděl pohledem po jednotlivých členech týmu.
"Warricku?"
"No já teď přišel a navíc ještě bych tu měl hledat fakta o zemřelé..."
"No jistě. Cat, Nicku?"
"My...hm...my si teda asi vezmeme toho Woodse. McLeodovou si snad raději nechám ujít," řekl Nick a Cat horlivě přikyvovala.
"Sáro?"
"No ...víš.. já, já pomůžu Gregovi s tim vlasem..jo."
"Chabá výmluva, jdeš se mnou."
"Ale!" snažila se namítat Sára, ale Gil ji přerušil.
"Příště si vymysli něco lepšího, máš adresu?" zeptal se s pobaveným výrazem Gil.
"Jo!" odsekla naštvaně Sára.
U Woodsových:
Nick a Cat stojí před dveřmi přepychové vilya zevnitř je slyšet jak se někdo přibližuje. Otevře asi 70-letá usměvavá žena.
"Ó! Dobrý den. Můžu se zeptat kdo jste? Máte domluvenou schůzku?"
"My jsme od kriminálky a tohle je..." ale Nick nestačil doříct, protože stařenka zbledla a spustila třesoucím se hlasem.
"Ale já sem v tom nevině, já nic neudělala. Daně platím v čas. Není to snad kvůli tomu parkování před popelnicí, že ne?"
"Ne, to ne. Hledáme pana a paní Woodsovi. Jsou doma?" usmála se Catherine.
"A to jste mi to mohli říct hned! Pojďte," stařenka vzala Nicka za ruku a usmívala se na něj od ucha k uchu. Zavedla je do velkého luxusního salónu, nabídla jim občerstvení a běžela pro pana Woodse a jeho rozmazlenou ženušku. Když odcházela ze salónku, svůdně zamrkala na Nicka a zmizela jim z očí. Nick na chvíli ztuhl a když si všiml, že Catherine zadržuje záchvat smíchu, začal se červenat.
"No ona tě normálně balí Nicku...jak ty to děláš, že ti každá padne k nohám?" musela si rýpnout Cat.
"Jsem ji jen sympatický, toť vše. Vždyť je ji minimálně 70 nebo kolik!"
Z jejich tlachání je vyrušil zvuk vrzajících dveří. První vešel Christopher a za ním jeho ženuška Margareth. V ruce držela cigaretu a snažila se být co nejnoblesnější.
"Dobrý den, my jsme z kriminálky Las Vegas. Já jsem Catherine Willows a tohle můj klega Nick Stokes, jsme tu kvůli vraždě Samanthy Rosenbergové. Prý tu byla naposled."
"Dobrý den, ano pamatuju si na ni, hezká, usměvavá a bavila všechny pány okolo sebe. Vím o koho se jedná," odpověděl velmi klidně Christopher.
"Tak ona to byla dokonce vražda? Doufám, že nám nehodláte obrátit celý dům vzhůru nohama?" řekla pohrdavým tónem Margareth.
"No to víte, že bychom rádi prohlédli pokoje, které byly včera hostům přístupné a taky odpadky, kvůli důkazům samozřejmně," řekl Nick a snažil se potlačit touhu říct paní Woodsové, že má zbraň a nebojí se ji použít.
"Dobrá pane Stokesi, následujte mne."
Nick a Cat se ohlédli po Christopherovi. Margareth si toho všimla.
"Manžel nás nedoprovodí, má příliž mnoho práce..už zase," podotkla uštěpačně Margareth. Catherine a Nick začali prohledávat pokoj, v kterém podle všeho Samantha mohla být a sebrali z nočního stolku otisky.
"Cat! Podívej."
"Kravata? Paní Woodsová, ta patří vašemu manželovi?"
"Blázníte?! Takový kýč bych mu nedovolila ani přinést domů."
"Dobře. A nevíte, komu by náhodou mohla patřit?"
"Ne, to nevím, Nicku Stokesi, nejsem policejní pes."
"Tak dobrá, ještě bychom potřebovali seznam všech, kdo tu večer alespoň na chvíli byli, číšníci, kuchaři, hosté a podobně."
"Jistě, hned to zařídím.." řekla neochotně Margaret a prudce se otočila. Bylo slyšet její brblání: No skvěle.. teď je ze mě poskok..
Cat se ještě chvíli užasle dívala jejím směrem a pak jen zakroutila hlavou a šla hledat důkazy v odpadcích. U dveří na ně už čekala služebná a ukázala jim všechny koše. Všechny odpadky prohlédli, ale nic podezřelého nenacházeli.
"Opravdu už tu nejsou žádné odpadkové koše nebo něco, co by mohlo jako odpadkový koš sloužit?" zeptala se Cat se služebné.
Ta se chystala odpovědět rázným ne, ale pak se zarazila.
"Možná ten stojan na deštníky, vlastně on je to 100 let starý uhlák, ale jako dekorace vypadá moc dobře."
"A kde je?"
"U vchodových dveří, následujte mne, prosím.Tady," ukázala služebná na uhlák plný těch nejdaržších deštníků.
"Děkujeme, můžete jít. Cat můžem začít?"
"Jistěže, podrž mi ten konec."
Catherine začala vytahovat po jednom deštníky a z uhláku se něco vykutálelo.
"Co je to? Je to...tuba s prášky," řekla udiveně Cat.
"Berem? Může to být důkaz," podotkl Nick. Když dorazili na oddělení, Nick si to namířil rovnou ke Gregovi a podal mu lahvičku i s prášky. Zanedlouho byl rozbor hotov a zjistilo se, že to jsou ty samé prášky, ketré se našli v krvi oběti, k tomu všemu se na nich našlo několik otisků. Nick zašel za Warrickem. Všechny otisky porovnali s databází a vyplatilo se. První otisk se nedal identifikovat a majitel toho druhého zatím nebyl trestán. No poslední majitele měl. Na PC obrazovce se objevilo jméno ropného magnáta.
"William Edmonds byl obviněn před rokem z napadení a ublížení na zdraví, propuštěn na kauci," citoval nahlas Warrick, "zatím ale není jasné, jestli to s vraždou nějak souvisí."
Mezitím Gil a Sára jeli za Abigail McLeodovou. Byli u ní doma, ale dozvěděli se, že je ve svém obchodě. Zopakovali si úmornou cestu až k obchodnímu centru. Když vstoupili do Abigailinina obchůdku, oba dva se zarazli. Všude kolem viselo vyzívavé a kýčovité dámské prádlo za ty nejdražší peníze.
"Bože, to už sem v pekle?" zeptal se s ironií v hlase Gil.
"Souhlasím, vypadá to.." Sára to nestihla doříct, když se před nimi objevila starší dáma.
"Úchvatné, že mám pravdu?" zeptala se žena. Sára přikývla.
"Pardon, hledáme paní McLeodovou, mohla byste nám ji zavolat?" zeptal se slušně Gil.
"To víte že mohla," žena zmizela za dveřmi malé pracovny a Sára bloudila pohledem po spodním prádle. Její pohled se zastavil u červené podprsenky vedle ní.
"Červená ti, Sáro, nesluší, zkus jinou," podotkl nenápadně Gil. Jakmile to dořekl Sára odtáhla ruku od prádla, celá zrudla a začala koktat.
"No víš... já jenom, no."
"To je v pořádku, Sáro."
Najednou se otevřeli dveře pracovny a vykročila z nich velmi elegantní dáma.
"Dobý den. Sháníte něco? Asi byste chtěla být víc sexy, že? No aby ne, udržet si takovýho fešáka jako je váš manžel, nebo přítel. Můžu doporučit černé prádélko," Abigail se otočila na Gila.
"Lehce se svléká a opravdu rozpálí!" šibalsky na něj zamrkala a zdůraznila slovo rozpálí. Gil pozvednul obočí a stratil řeč, byl překvapený, že ze sebe nevydá ani hlásku. Ale proč, zažil i horší věci, nebo možná že žena, která vedle něj stála, byla Sára. Okouzlující příjemná žena, pro kterou měl určitou slabost,a jen si to nechtěl přiznat. Sára na tom byla úplně stejně, jen s tím rozdílem, že ze sebe vydala aspoň jednu větu.
"No to není zrovna to, co potřebujeme, my jsme.." větu opět nestihla doříct, protože ji Abigail opět přerušila.
"Jo tak, chápu nádobíčko selhává, co?" Opět se podívá na Gila, tentokrát je to lítostivý pohled. Gil vytřeští oči, naštěstí ale situaci zachrání červenající se Sára
"Ne, to opravdu ne. Jsme z kriminálky Las Vegas. Já jsem Sára Sidle a tohle Gil Grissom," řekla se smíchem Sára.
"O promiňte, ale spíte spolu, že ano?" zeptala se zvědavě Abi.
"Jo, celý tří roky i v pracovní době," odsekl uraženě Gil. Byl naštvaný, dotkla se jeho mužského ega a to je neodpustitelné.
Copak vypadá jako senilní dědek? pomylsel si.
"Jsme tu kvůli vraždě Samanthy Rosenbergové, v den vraždy jste s ní prý byla v kontaktu?" zeptala se teď už rudá Sára, nechápala proč Gil tvrdil, že spolu spí. Každopádně jí to nepříjemné nebylo.
"Samantha umřela, to je hrozné. Jak se to stalo?" zeptala se vyděšeně.
"Našli jsme ji oběšenou u ní doma. Máme důkazy," odpověděl už zase klidným hlasem Gil.
"Ano, byla sem s ní na obědě, pak sem byla i na té oslavě u Woodsů."
"Nechovala se podezřele, s kým tam byla?"
"Vím, že sem ji zahlédla odcházet s nějakým mužem, byl docela tlustý, zřejmně musela být pěkně nalitá, jinak má na chlapi dobrý vkus."
"Říkaté, že nemohla být ve střízlivém stavu?"
"Jo přišlo mi, že se trochu motala, to ostatně já taky. Potom už sem ji neviděla," odpověděla smutně Abi.
"Nikdo jiný se s ní jinak nebavil?"
"Jo, nejvíc asi ten právník."
"Jaký právník?"
"Nevim jak se jmenuje, ale vím, že pro toho chlapa, co s ní šel nahoru, pracuje. Byl to fešák."
"Dobrá, pomohla jste nám něco objasnit."
"Vážně si nechcete nic koupit?" zeptala se drze Abi. Gil vypadal čím dál tím víc naštvaný.
"Ne děkujeme. Pojď zlato," řekla Sára a pobízela Grisse k odchodu. Jakmile vyšli ven, Sára konstatovala.
"Hrozná ženská," Gil se neudržel a spustil.
"Co pak vypadám jako senilní dědek?!"
"To opravdu nevím," řekla pobaveně Sára.
"Počkej! Co nevíš?"
"Neřeš to Gile, i nadále si mého srdce šampión," řekla teď už se smíchem Sára a zrychlila krok k autu.
"Sáro, jak si to myslela. Počkej, jak nevíš. No tak!" řekl vyděšeně Gil a pospíchal za Sárou...
Pokračování příště
Autor:I.R.E.T.H. a Věrka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ellannor ellannor | E-mail | 10. října 2006 v 13:20 | Reagovat

Prostě boží. Jiný slova mě momentálně nenapadaj. Snad až to rozdejcham.

2 Kačenka Kačenka | E-mail | Web | 10. října 2006 v 13:59 | Reagovat

ale rozdejcháš, neboj:-)))

3 andy/szamanda andy/szamanda | E-mail | 10. října 2006 v 15:28 | Reagovat

tak to bylo fakt drsny=)...valela sem se smichy po stole=))

4 Rochelle Rochelle | 10. října 2006 v 15:43 | Reagovat

upe super;)

5 Cinka Cinka | 10. října 2006 v 20:19 | Reagovat

Boží, báječný, naprosto super. Brečím smíchy!! Tohle bude douho trvat, než to rozdejchám. :-) Část jsem si četla při hodině a ostatní se na mě dost divně dívali, nevíte proč? :-) Fakt paráda.

6 tichajda tichajda | 10. října 2006 v 20:30 | Reagovat

já začala smíchy škytat. fakt bomba

7 I.R.E.T.H. I.R.E.T.H. | E-mail | 10. října 2006 v 21:28 | Reagovat

Holky já zas štěstim brečim.Sem ráda,že se vám to líbí.

8 Kahl Kahl | E-mail | 11. října 2006 v 18:04 | Reagovat

No tak to je paráda!!! Bomba a úžasný!!! Moje povedená kamárádka to tentokrám dala dřív přečíst mě než to dala na net, ale já neměla čas( jak trestuhodné!!!) a tak sem měla možnost v klidu si to přečíst až teď... Myslim, že je to úžasná směs humoru, napětí a nějakých tajných ingredisncí, které dělají tenhle příběh tak fascinující... Smekám...

9 I.R.E.T.H. I.R.E.T.H. | E-mail | 11. října 2006 v 18:12 | Reagovat

Díky.Sem fakt ráda že se vám to líbí.Chtěla sem vás o něco požádat.Kdybyste měli čas a chtělo by se vám zapojit,mohli byste mi napsat vaše nejoblíbenější  jména amerického původu.Vybrala bych nejlepší a pojmenovala tak obětě,příbuzné a dokonce i milenky hlavních hrdinů :-)))

10 Kačenka Kačenka | E-mail | Web | 11. října 2006 v 18:12 | Reagovat

I.R.E.T.H.: a komu by se to nelíbilo? Vždyť to má všechno, co to má mít: vtip, napětí, akci... Mě se to šíleně moc líbí

11 I.R.E.T.H. I.R.E.T.H. | E-mail | 11. října 2006 v 18:18 | Reagovat

Fakt mě to těší,dost se s tim nadřu a jediné co mě mrzí je,že to nemůžu napsta všechno dřív,kvůli gymplu vůbec nestíhám.Jinak tvůj příběh Kačko ja boží.Těšim se co bude dál.

PS:chci radu co myslíš hodí se jako bejvalka ke Grissomovi 35letá ženská,nebo snad míň?

12 Kačenka Kačenka | E-mail | Web | 11. října 2006 v 18:43 | Reagovat

35 let je podle mě akorát pro něj

13 I.R.E.T.H. I.R.E.T.H. | E-mail | 11. října 2006 v 19:12 | Reagovat

Díky!

14 míša míša | 6. března 2007 v 18:16 | Reagovat

jo fakt super

15 tereza tereza | E-mail | 16. července 2007 v 23:30 | Reagovat

posledních deset řádků mě odeslalo pod stůl...chudák Gil :D :D ale teda Sara mu to mohla aspoň objasnit :)

16 netri netri | Web | 13. srpna 2007 v 19:46 | Reagovat

Téda...to je bomba. To je jako sledovat kriminálku v telce.  Fakt hezký. A směju se ještě ted'...

17 *L* *L* | 13. září 2007 v 19:40 | Reagovat

to se vám moc povedlo hlavně Gil a Sara

"celý tří roky i v pracovní době" to bylo fakt dokonalý

18 Sára Sára | 18. února 2008 v 18:30 | Reagovat

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama