5.řada

30. června 2006 v 8:41 | Kačenka |  Epizody
5.01 - Viva Las Vegas / Viva Las Vegas
Tým policejních vyšetřovatelů - vědců z kriminalistické divize v Las Vegas vyšetřuje čtyři mysteriózní vraždy, včetně té, kde mrtvé tělo neznámé oběti našli v mělkém hrobě v zóně 51. Další tři nejsou o nic méně záhadné - zastřelený muž v nočním klubu, zkrvavené tělo striptérky v hotelovém pokoji a mrtvý notorický hráč utopený ve vaně v obskurním motelu. Gil Grissom (William L. Petersen) vyšle poprvé i Grega Sanderse (Eric Szmanda) na samostatnou práci v terénu, aby si ho vyzkoušel, Greg rychle zjistí, jaký je obrovský rozdíl mezi tichou prací v laboratoři a nasazením v průběhu rušné noci...
5.02 - Down the Drain / Ztraceno v odpadu
V kanalizaci Las Vegas je objeven mrtvý mladík. Všechny výstupky na těle má "omleté". Jak zemřel? Nehoda? Vražda? Během tohoto vyšetřování se objeví další případ… Nevhodné rodinné prostředí udělá z dospívajícího mladíka vraha…
5.03 - Harvest / Odběratelé
Při cestě do školy byla unesena třináctiletá dívka Alicia. Policisté pátrají na místě činu a po výpovědi sestry Alicie zjišťují, že byla odvezena nezmámým černochem. Další vyšetřování ovšem ukazuje, že je to celé výmysl. Policisté se zaměří na rodinu pohřešované dívky a zjistí, že bratr Alicie má rakovinu. Alicia byla počata ze zkumavky a rodiče už předem věděli, že dívka bude bratrovi dárkyní krve a kostní dřeně. Bratrovi Danielovi je sestry líto za to, co kvůli němu musí vytrpět a tak se rozhodne všechno ukončit…
5.04 - Crow's feet / Stará vražda
V hotelovém pokoji je nalezena mrtvá žena. Její tělo je poseté spáleninami od laseru. Zanedlouho se objeví další případ mrtvé ženy - podobný. Touha být krásnější zavedla obě na "kliniku věčného mládí", kde se jim chyba lékaře stala osudnou.
Grissom, Sara a Greg vyšetřují případ starého muže, který se udusil ve svém domě v průběhu jeho odhmyzování. Za smrtí starce stála nenechavost jednoho ze zaměstnanců deratizační firmy.
5.05 -Swap meet / Každá a každým
V jednom domě v ulici probíhá "sousedská" swingers párty. Všichni se dobře baví až do okamžiku, kdy ve fontáně objeví mrtvolu mladé ženy. Ačkoli to zpočátku vypadá jako nehoda, vrahem je podvedená nezletilá milenka... Druhý případ je přidělen Nickovi s Warrickem. Interiér bývalé herny je celý od krve. Majitel usmrcen cirkulárkou. Kdo je jeho vrahem? Bývalí nájemníci herny - mladý pár, který neměl peníze na nájem? Případ se ovšem zkomplikuje, když se najde tělo ženy z onoho páru. Jedna nešťastná náhoda, jedna vražda ze žárlivosti.
5.06 - What's eating Gilbert Grissom? / Noční můra Gila Grissoma
Univerzitní areál je svědkem rituálu přijímání nováčků do spolku. Jeden ze studentů spadne do hromady červů. A v tomto případě, kde jsou červi - tam je mrtvola. Grissomovi se vrací noční můra - tajemný vrah dívek z vysokých škol. Vrah si ale v tomto případě spletl dívku s dlouhovlasým chlapcem.A jako i v předchozích případech, zachycuje strach a zoufalost svých obětí kresbou....
5.07 - Formalities / Formality
V pokoji jednoho z lasvegaských hotelů je nalezena mrtvá studentka. Vyšetřováním se zjistí, že patřila k účastníkům bujarého středoškolského večírku, který toho večera v hotelu probíhal. Není ale jedinou obětí - další z účastnic, jejíž otec je zároveň majitelem hotelu, z večírku zmizela a vše nasvědčuje tomu, že byla unesena.
5.08 - Ch-ch-changes / Proměny
U silnice je nalezeno auto s mrtvou ženou. Až na pitevně vyjde najevo, že se jednalo o muže, transsexuála, jehož přerod v ženu dosud úplně neproběhl. O tom ale, zdá se, neměl snoubenec oběti ani tušení. Během vyšetřování případu se kriminalisté dostanou na stopu pokoutním operatérům a obchodníkům s pašovanými hormony.
5.09 - Mea Culpa / Mea Culpa
Grissom je předvolán jako svědek k soudu, který řeší odvolání v několik let starém případu vraždy. Během svědecké výpovědi zjistí, že na zápalkách, které byly jedním z doličných předmětů, se objevil otisk prstu, který tam však v době vyšetřování nebyl. Rozhodne se tedy celý případ znovu otevřít a zjistit, zda před léty nepochybil.
5.10 - No human involved / Bez účasti lidí
Přestřelka gangů na předměstí skončí s dvěma mrtvými. Během vyšetřování ale Greg objeví pod odpadky v popelnici další mrtvolu, pětiletého chlapce. Sara zjistí, že hoch byl společně se svými bratry umístěn do pěstounské péče, odkud si je však před časem jejich matka odvedla a od té doby jsou nezvěstní. Warrick s Nickem mezitím řeší případ rvačky v cele předběžného zadržení, která pro jednoho z účastníků skončila smrtí.
5.11 - Who shot Sherlock / Kdo zastřelil Sherlocka?
V pokoji jakoby přeneseném do současnosti z viktoriánské Anglie je nalezena mrtvola muže v kostýmu Sherlocka Holmese. Ukáže se, že jednou týdně se muž scházel s dalšími třemi obdivovateli velkého detektiva a společně vymýšleli a luštili kriminální hádanky. Řešením případu je pověřen Greg, pro kterého to bude zároveň poslední zkouška, jejíž zdárné splnění mu zajistí definitivní přijetí do týmu kriminalistů. Warrick s Nickem se mezitím snaží přijít na kloub záhadné autohavárii, při které řidič bez zjevného důvodu sjel ze silnice a zemřel.
5.12 - Snakes / Hadi
V prodejním automatu na noviny je nalezena hlava ženy, která má v ústech mrtvého chřestýše. Ukáže se, že způsob její vraždy je detailně popsán v textu písně, jíž hraje místní populární mexická kapela. Píseň ale byla napsána dávno před vraždou; je tedy možné, že ji vrah použil jako inspiraci? Warrick s Gregem zatím řeší podivný případ vraždy telemarketingového obchodníka, který byl zastřelen ve svém autě na střešním parkovišti jednoho z kasin.
5.13 - Nesting Dolls / Hnízdící panenky
Na stavbě je při výkopu nalezena mrtvola zalitá v asfaltu. Jak se později ukáže, mrtvoly byly ve skutečnosti dvě a obě byly dívky původem z Ruska. Stopy vedou do kadeřnictví, jehož majitelka provozuje zároveň i internetovou seznamku a dováží americkým zájemcům ruské nevěsty. Sara má konflikt s Eckliem, a ten ji dočasně postaví mimo službu.
5.14 - Unbearable / Nesnesitelný
Kriminálka pátrá po ženě, která se ze setkání s kamarádkou nevrátila večer domů k rodině. Na parkovišti objeví pouze její opuštěné auto s prázdnou pneumatikou, ženu pak najdou zavražděnou několik mil odsud. Druhý tým vyšetřuje záhadné úmrtí lovce potrhaného medvědem kodiakem. Tento druh medvěda se ve volné přírodě vyskytuje pouze na stejnojmenném souostroví u břehů Aljašky, v okolí Las Vegas nemá co dělat. Ukazuje se, že pro lidi, kteří jsou za svou loveckou vášeň ochotni zaplatit, žádná omezení neexistují.
5.15 - King Baby / Královské dítě
Policisté jsou přivoláni k případu podivné smrti jednoho z největších boháčů Las Vegas. Muže nalezla jeho žena mrtvého a polonahého na schodišti před jejich rezidencí. Tentokrát Esklie rozhodne, že na případě budou pracovat všichni a že na případu i přes odpor Catheriny, které případ podle zavedeného postupu patřil, bude pracovat Grissom. Před týmem se začne otevírat svět úchylného boháče. Ten trpěl infantilismem, když díky své úchylce začal zneužívat jednu z místních luxusních prostitutek, se zlou se potázal. Tato žena, po té co si uvědomila, že ji zneužívá, dohnala ho k sebevraždě skokem z balkonu.
5.16 - Big middle / Velký střední
V kaňonu za městem je nalezena mrtvola v pokročilém stadiu rozkladu. Jedná se o zaměstnance sázkové kanceláře, který se nejspíš pokusil využít chybně stanoveného kurzu na výsledek basketbalového utkání ve svůj prospěch. Druhý tým řeší případ záhadného úmrtí muže ubytovaného v hotelu, ve kterém právě probíhá sraz tlouštíků.
5.17 - Compulsion / Nutkání
V hotelovém pokoji je nalezena mrtvá letuška, která byla znásilněna a brutálně ubodána. Vrah po sobě celou místnost dokonale uklidil a nezanechal téměř žádné stopy. Rukopis vraždy však připomíná podobný, několik let starý případ, který zůstal nevyřešen. Mezitím už ale technologie značně pokročily, a proto vyšetřovatelé případ znovu otvírají. Nick s Catherine mezitím řeší vraždu dvanáctiletého chlapce utlučeného ve spánku ve svém pokoji.
5.18 - Spark of life / Jiskra života
Jeden tým vyšetřuje případ neznámé ženy, která jako zázrakem přežila požár a leží s rozsáhlými popáleninami v bezvědomí v nemocnici. Druhý tým mezitím pátrá po pachateli vraždy mladého manželského páru a jejich dcery. Postupně se ukazuje, že oba případy spolu úzce souvisejí.
5.19 - 4x4 / 4x4
Podivná autohavárie, mrtvola modelky na veletrhu s auty, mrtvý kulturista ve své soukromé tělocvičně nebo dětské tělo na autobusové zastávce. Čtyři krátké případy poskládané do obráceného časosledu. Každý z nich je jiný, ale přesto spolu všechny v drobných detailech souvisejí.
5.20 - Hollywood Brass / Hollywoodská mosaz
Zdá se, že zmizení prostitutky z Hollywood Boulevardu nikoho v L.A. moc nezajímá. Její spolubydlící je ale Ellie, Brassova dcera. Ta otci zavolá a Brass jí vyrazí na pomoc. Naštěstí je v L.A. i Warrick, který se tu účastní konference, a tak mohou začít spojenými silami rozkrývat tajemství zločinu, ve kterém má zřejmě prsty někdo ze zdejších mocných.
5.21 - Committed / Oddaný
V psychiatrické léčebně pro těžké zločince dojde k vraždě pacienta. Vypadá to, že tentokrát bude mít kriminálka celkem snadnou práci, počet podezřelých na uzavřeném oddělení je daný a konečný. Postupně se ale během vyšetřování ukazuje, že léčebna skrývá nejedno tajemství.
5.22 - Weeping Willows / Nebezpečné známosti
Catherine se v baru Highball seznámí se sympatickým mužem, který ji posléze vyprovází na parkoviště. Jeho pokusy o sblížení však jdou dál, než je Catherine ochotna připustit, a tak ho rázně odmítne. Téže noci dojde k vraždě mladé dívky. Ukáže se, že i ona byla toho večera v baru Highball a Catherinin náhodný známý je jeden z podezřelých.
5.23 - Iced / Uložení k ledu
Greg se Sarou vyšetřují záhadnou smrt dvou studentů na koleji. Catherine s Warrickem vyšetřují ještě záhadnější smrt muže, jehož mrtvolu nalezli uprostřed rozsáhlé louky v kruhu připomínajícím známé obrazce v obilí. A protože je dnes Grissom u soudu, musí se do vyšetřování třetího úmrtí pustit sám šéf Ecklie.
5.24 - Grave danger: Part 1 / Smrtelné nebezpečí: První část
Režie poslední dvojepizody se ujal sám Quentin Tarantino. V první části jsme svědky Nickova únosu a jeho následného věznění na místě, které svými rozměry a umístěním připomíná hrob. Na rozdíl od něj je ale vybaveno osvětlením a webkamerou, která zbytek kriminálky informuje o Nickově osudu. K tomu, aby ho vypátrali, mají ale zoufale málo informací.
5.25 - Grave danger: Part 2 / Smrtelné nebezpečí: Druhá část
Pátrání po uneseném Nickovi pokračuje, kriminálka ale není o nic blíž cíli, než v předchozím dílu. Jasné je jen jedno: baterie, která pohání ventilaci v Nickově "hrobě" slábne a Nickovi brzy dojde vzduch. Nyní už se hraje o posledních pár hodin jeho života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ingdragon ingdragon | Web | 21. března 2007 v 14:15 | Reagovat

ahoj jak dopadl dil 1? nevidel sem cele ;-(

2 Mirka Mirka | E-mail | 20. května 2007 v 16:31 | Reagovat

Videla jsem vsechny dily az po 7 serii. Proste jednim slovem SUPER. Teste se predevsim na dil Grave danger, beham mi mraz po zadech a skoro jsem brecela. Neprozradim Vam, co se stane, ale nekomu pujde o zivot.

3 Kačenka - webmasterka Kačenka - webmasterka | E-mail | Web | 20. května 2007 v 20:01 | Reagovat

Mirko, ten kdo má knihu Kriminálka Las Vegas (a že ji tu má asi každý), ví, komu jde o život a že je to Nick. Je smutný, jak dlouho tam leží a já být na jeho místě...tak už jsem si hlavou prohnala tu kulku z pistole.

4 fredy fredy | 24. května 2007 v 10:48 | Reagovat

grave danger totiz reziroval Quentin Tarantino, proto je ten dil tak dobrej

5 *Sara* *Sara* | E-mail | Web | 23. června 2007 v 12:19 | Reagovat

Vážně????

6 cendy cendy | Web | 30. července 2007 v 23:21 | Reagovat

Nevíte náhodou někdo jak to nakonec dopadne se Sarou po díle 7x24 Living doll?

7 Lucky Lucky | 6. srpna 2007 v 21:19 | Reagovat

no jelikož Jorja Fox podepsala smlouvu na 8. serii, tak asi přežije. a pokud otěhotní, tak bude Sára těhotná s Gilem (tak to říkal režiser) - www.csi-gsr.blog.cz - odtud info

8 calwenka calwenka | 9. srpna 2007 v 22:23 | Reagovat

ahoj nevíte někdo jak to dopadne v díle  grave danger s Nickem zachrání ho?

9 tom tom | 10. srpna 2007 v 0:15 | Reagovat

http://youtube.com/watch?v=6f_NS9uzHUM tady máš Calwenko hudební videjko s posledním dílem a uvidíš jestli se z toho dostane

10 calwenka calwenka | 10. srpna 2007 v 8:52 | Reagovat

tome díky moc....nevydržela bych to až do čtvrtku

11 michaela michaela | 10. srpna 2007 v 8:58 | Reagovat

tak to je sila,ten konec toho dilu,se z toho cela klepu...sileny dil,asi nejhorsi co jsem videla,myslim jako nejdramatictejsi

12 Ginger4 Ginger4 | E-mail | 10. srpna 2007 v 15:21 | Reagovat

Lidi, já z toho dílu, jak tam Nicka pohřběj zaživa nemohla spát, jsem uplně hotová...asi to do čtvrtka nevydržím, prosím, řekněte mi, jak to dopadne...třeba na mail, aby se ostatní nechali překvapit, ale já to fakt nevydržím...běhal mi mráz po zádech!!!

13 calwenka calwenka | 11. srpna 2007 v 9:33 | Reagovat

http://youtube.com/watch?v=6f_NS9uzHUM  ahoj Ginger4 tady mas video jak to dopadne tak se mrkni a uvidis........

14 derrry derrry | E-mail | 15. srpna 2007 v 0:52 | Reagovat

Slečně, která umístila odkaz na youtube, nevíš, prosím tě, co je to  za hudbu v podkladu klipu? Tedy autora, vím že byla už v druhé serii, ale nemůžu ji vypátrat. A nemohli byste poradit, kde vůbec sehnat hudbu z Las Vegas? John Keane mi zalezl pod kůži .-)

15 calwenka calwenka | 17. srpna 2007 v 8:57 | Reagovat

ahoj nene bohuzel nevim......zkus to pres ares.tam se stahuji pisnicky..

16 HL HL | E-mail | 23. srpna 2007 v 15:08 | Reagovat

Ahoj. Nevíte někdo, jak dopadl poslední díl 5. série - jestli Nicka zachránili? Díky

17 Kačenka Kačenka | E-mail | Web | 23. srpna 2007 v 17:07 | Reagovat

HL: Jasně, že ho zachránili:-)

18 MysteryGirl MysteryGirl | Web | 26. srpna 2007 v 16:29 | Reagovat

Čauko ľudia, tento webík je fakt super, som rada, že som to tu objavila.

Grave danger bol strašne super, ale fakt sa čudujem, že griss si dokázal toho mravca zapamätať za takú chvílu a správne ho identifikovať XD

A neviete či Tarantino režíroval aj nejaké ďalšie diely? lebo jeho filmy mám strašne rada XD

19 Linda Linda | 7. září 2007 v 14:32 | Reagovat

Caute plsky ktoreho nicka uniesli ja som piatu seriu nevidela lebo novu nemam a na jojke nedavali a teraz som dost mimo lebo siestu uz davaju...prosim prosim odpovedzte...dik moc

20 Linda Linda | 9. září 2007 v 16:01 | Reagovat

uz netreba...chudak nick

21 misa misa | 3. října 2007 v 20:32 | Reagovat

nevíte jestli bývalý manžel Catherin žije?

Nebo jestli ho zabijou?

22 catherine willows catherine willows | 4. října 2007 v 16:03 | Reagovat

To vím,zabijou ho...ten díl by měl být už velmi brzo v televizi....

23 BlakeImafe BlakeImafe | E-mail | Web | 29. března 2017 v 5:37 | Reagovat

ask a doctor free  <a href=http://sibutramina.oneminutesite.it/>dove comprare sibutramina</a>  alanis jagged little pill

24 ZdenekI ZdenekI | E-mail | Web | 30. dubna 2017 v 21:21 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama